Jdi na obsah Jdi na menu
 


Warhammer-Zabíječ démonů
Třetí kniha o Gotrekovi a Felixovi ze světa Warhammeru.

 Literatura - Recenze
31.7.2001 | Článek si četlo 4724 čtenářů | Vytisknout

Zabíječ démonů - Warhammer 3 - King William Linkuj si !
Napsal:

Skavení šedý věštec Thanquol se po neúspěchu útoku v Nullnu (kniha Zabíječ skavenů) vydává pátrat po zmizelé skupině skaveních otroků.

 

Objeví tajné trpasličí město, na které se rozhodne zaútočit. V okamžiku, kdy pozoruje oblast těsně před útokem, všimne si čtyř postav, jež se blíží z druhé strany. K jeho hrůze dvě z nich z nich důvěrně zná - šíleného trpasličího trolobijce Gotreka Gurnissona a jeho lidského přítele Felixe Jaegera. Gotrek přichází na výzvu svého dávného známého, aby mu pomohl získat poklady starého a zapomenutého trpasličího města Karag-Dumu, ležícího hluboko v pustinách chaosu.

Pustiny chaosu - strašlivé území, kam nemůže běžně člověk vkročit, protože by buď okamžitě zešílel, nebo se změnil na mutanta působením chaotitového prachu, který je běžně přítomný. Trpaslíci vymyslí způsob, jak překonat tuto obtíž, a snaží se získat staré legendární zbraně, zlato a poklady. Cesta však i přesto bude velmi nebezpečná - to je jasné i Herr Jaegerovi, a tak věrný svému zvyku se opět zahledí do krásné dívky.

V troskách města ovšem nakonec najdou něco víc .....

Třetí kniha série o Gotreku Gurnissonovi - trolobijci - a zapisovateli jeho pamětí Felixi Jaegerovi je podobná těm předchozím. Oba dva hrdinové - tentokrát s nemalou pomocí jiných - opět šíří zkázu mezi mutanty a jinými zplozenci Chaosu. Opět probíhají krvavé bitvy, ale i nesmírné pijácké orgie, v nichž většinou exceluje opět trpaslík. Setkáme se zde i s jinými známými postavami, třeba právě zmíněným skavením čarodějem a jeho poskoky, kteří sice neuspějí ve svých plánech oba hrdiny zahubit, ale přesto jim dokáží nepříjemně komplikovat situaci. 

Těm, kdo si Gotreka oblíbili v dřívějších dílech, nelze než knihu doporučit, ostatním lze říci snad jen to, že je to opět uvolňující čtení - ne bez napětí, ale byť temná, přesto téměř klasická heroic fantasy. Četlo se mi to skvěle a teď mi nezbývá, než se opět těšit, až vyjde další díl. Ten by se měl nazývat Zabíječ draků a měl by vyjít ještě v tomto roce - nechme se překvapit.


Hodnocení  9/10


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář